«

»

sty 25

SolidWorks Tips: Obracanie modelem 3D na rysunku płaskim

Nasza propozycja na dziś to krótka porada jak zapanować nad modelem 3D bezpośrednio spod konkretnych widoków umieszczonych na rysunku. Dowiecie się jak w prosty sposób manipulować/obracać modelem np. w celu umieszczenia wszystkich potrzebnych adnotacji.
Więcej informacji w dalszej części.

Zajmiemy się dzisiaj bardzo przydatną funkcjonalnością jaką jest możliwość obracania naszym modelem w konkretnym widoku umieszczonym na rysunku płaskim.
Pewnie nie raz, nie dwa, zdarzyło się Wam że umieszczenie adnotacji na wybranej krawędzi, ścianie lub innym elemencie geometrycznym na rysunku sprawia nie mały problem, gdyż zwyczajnie nie widać go dobrze. A może chcielibyście dynamicznie zmienić kąt ustawienia modelu w widoku izometrycznym? Za chwilę pokażemy jak poradzić sobie z tym zagadnieniem, wykorzystując dostępne w systemie SolidWorks specjalne narzędzie.

 

W widoku rysunku płaskiego, w górnej części rzutni znajduje się pasek wyświetlania. I to właśnie tutaj znajduje się dodatkowe narzędzie służące manipulowaniu modelem na rysunku.

 

Wystarczy je aktywować i już swobodnie możemy obracać modelem na poszczególnych widokach. Teraz bez problemu uda się umieszczenie adnotacji dokładnie tam gdzie planowaliście!

Pozdrawiamy!
INŻYNIER3D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>