«

»

sty 23

SolidWorks Tips: Jak zaznaczyć transparentne komponenty w złożeniu

W tym krótkim wpisie dowiecie się jak można zaznaczyć w złożeniu, komponenty którym nadaliśmy transparentność. Wcale nie trzeba przeszukiwać całego drzewa modelu! Jak zaznaczyć transparentne komponenty w złożeniu.

Cześć Wszystkim!
Oto kolejna porcja wiedzy w pigułce. Dzisiaj o tym jak możemy „zmusić” programSolidWorks, aby zaznaczyć w modelu komponenty z nadaną transparentnością.

W codziennej pracy na pewno nie raz, nie dwa korzystaliście z możliwości nadania przezroczystości komponentom w modelu – pomaga to w sprawdzeniu wszystkich wymogów fynkcjonalnych produktu, sprawdzić co dzieje się w środku.
Kłopotliwy jest jednak powrót do standardowego sposobu wyświetlania.

Dlaczego?

Otóż jeśli komponenty są w trybie przezroczystości, to system po najechaniu kursorem na taki komponent nie „zauważy” go. Zaznaczony zostanie komponent bezpośrednio pod nim – ten przezroczysty zostanie potraktowany jakby go nie było.

Żeby wspomnianą transparentność wyłączyć, trzeba najpierw zaznaczyć model w drzewie. I tutaj zaczynają się problemy. Przeszukiwanie drzewa zajmuje stanowczo za dużo czasu.
Dlatego też przedstawiam prostą metodę z wykorzystaniem klawisza SHIFT.
Przytrzymanie go spowoduje, że stystem po najechaniu kursorem na komponent przestanie traktowaćgo jako „niewiedzialny” i bez najmniejszego problemu pozwoli zaznaczyć. A stąd już prosta droga do wyłączenia przezroczystości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>