«

»

sty 25

SolidWorks Tips: Jak podmienić część w złożeniu.

W tym wpisie dowiecie się:
Co dokładnie trzeba zrobić, aby zamienić spozycjonowane komponenty w istniejącym złożeniu na nowe?

Proponujemy kolejną z krótkich porad ułatwiających współpracę z programemSolidWorks.
Rozpatrzmy prosty przypadek – mamy gotowe złożenie produktu. Jednak zaistniała potrzeba wymiany wszystkich nakrętek ze zwykłych na skrzydełkowe. Co możemy zrobić? Gdyby było to kilka elementów do wymiany, to można zrobić to ręcznie. Ale wiąże się to z procedurą dla każdego komponentu:

1.Zaznaczenie i usunięcie starego elementu
2.Wstawienie nowego komponentu
3.Nadanie wiązań i pozycjonowanie
Kiedy ilość elementów do podmiany znacząco rośnie np. będzie ich 100 takie podejście całkowicie odpada – stracimy zbyt wiele czasu.

 

Rozwiązaniem problemu jest zastosowanie dostępnej w menu opcji: „ZASTĄP KOMPONENTY
Dzięki temu będziemy mogli wybrać wszystkie komponenty z wciśniętym klawiszem CTRL, a następnie spod prawego przycisku myszy wybrać polecenie „ZASTĄP KOMPONENTY” .

zastąp1

System poprosi o wskazanie na dysku docelowego pliku, na który zaznaczone w poprzednim kroku komponenty mają zostać zamienione.

Dodatkowa zaleta tego rozwiązania, to w przypadku komponentów o podobnej geometrii automatyczne wykrycie istniejących wcześniej wiązań i zastosowanie w nowej konfiguracji.
Rozwiązanie naprawdę łatwe i przyjemne. I oszczędza Twój czas :)

Pozdrawiam,
INŻYNIER3D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>