«

»

sty 20

SolidWorks Tips: arkusz blachy i szkic zgięcia

Proste narzędzie, które wykorzystywane jest stosunkowo rzadko. A szkoda bo w kilku krokach w łatwy sposób możesz przygotować schemat gięcia swojego płaskiego detalu! Zapraszam na krótki przegląd narzędzia które nazywa się „szkic zgięcia”.

Wyobraźmy sobie sytuację kiedy to w głowie mamy jasną wizję tego jak powinno wyglądać rozwinięcie naszego detalu. Przypadek odwrotny niż normalnie – czyli nie wychodzimy od płaskiego arkusza blachy, dodawania wygięć, wycięć, podwinięć, otworów, itp. To w jaki sposób pogniemy wypalony arkusz to sprawa drugorzędna.

Ok, przejdźmy do konkretu. Moja „wypałka” ma następującą postać:

Lg1

 

Żeby skorzystać z dobrodziejstw takiego toku postępowania wystarczy użyć niewielkiego i prostego w obsłudze narzędzia. Znajduje się ono w zakładce Arkusza Blachy i kryje się pod nazwą „szkic zgięcia”.

Lg5

 

 

Po uruchomieniu wskazujemy płaszczyznę na której naszkicujemy naszą linię. W tym miejscu znajdzie się środek zadanego przez nas zagięcia. Po zatwierdzeniu we wcześniej wskazanym miejscu utworzone zostaje zagięcie.

Lg2 Lg3 Lg4

 

Narzędzie przydaje się w wielu przypadkach, np. kiedy mamy już gotowy detal i musimy go zmodyfikować poprzez wprowadzenie jednego czy kilku gięć. W fajny sposób możemy kontrolować co i jak stanie się z materiałem i jaki będzie finalny efekt.

Poniżej jeszcze maleńka galeria:

Lg9
Lg9
« 1 z 4 »

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>