Nasze realizacje

PROJEKTY KONSTRUKCYJNE I OBLICZENIOWE


1. Wypraski typu „display”

Realizacja obejmowała zaprojektowanie typoszeregu opakowań z tworzywa sztucznego. Opakowania powstające w procesie termoformowania próżniowego z taśm z tworzyw sztucznych. Przeznaczenie – prezentacja żywności oraz różnego typu produktów na półkach sklepowych.

 

2. Wypraski z tworzyw sztucznych i formy wtryskowe

Stworzenie finalnej koncepcji produktów w oparciu o pomysł klienta. Opracowanie kompletnej technologii do wstępnego pomysłu, tak, aby móc przejść do etapu produkcyjnego. Realizacje obejmowały konstrukcje kompletnych form wtryskowych.

 

3. Formy dla hutnictwa

Nietypowy projekt form umożliwiających produkcję z ceramicznych mas zasypowych specjalnych kształtek. Projekt w kooperacji z innym biurem projektowym. Forma z zagęszczoną masą ceramiczną trafia do pieca. Po wypaleniu i rozebraniu formy powstaje kształtka. Przybliżone gabaryty: 1200x1200x1000.

 

4.  Konstrukcje stalowe

Standardowe projekty konstrukcji stalowych spawanych z wykorzystaniem profili konstrukcyjnych. Zabudowy m.in. kontenerów.

 

5. Renowacje maszyn i urządzeń

Niestandardowe realizacje mające na celu usprawnienie istniejących maszyn i urządzeń. Implementacja nowoczesnych rozwiązań do nieco już podstarzałych konstrukcji w celu dodania nowych funkcjonalności, zwiększenia niezawodności czy też poprawy wydajności.

 

6. Maszyny i urządzenia prototypowe

Nasze realizacje w tym zakresie skupiały się na projektowaniu i produkcji całkowicie nowych urządzeń. Bezpośrednia odpowiedź na zapytania płynące z przemysłu i linii produkcyjnych. Urządzenia w postaci wolno stojących stanowisk, których szkielet stanowiły profile systemowe i wypełnienia poliwęglanowe. Realizacja kluczowych czynności i operacji danego stanowiska z wykorzystaniem rozwiązań mechaniki, pneumatyki, czujników wizyjnych i indukcyjnych.

7. Przyrządy hal produkcyjnych

Projekty będące odpowiedzią na zapotrzebowanie w różnego rodzaju przyrządy, stojaki, stoły itp.

8. Agregaty prądotwórcze

Kooperacja w zakresie konstrukcji mechanicznej przeniesienia napędu między silnikiem i prądnicą. Zespolenie urządzeń i zaprojektowanie konstrukcji ramowej podpierającej. Wyizolowanie drgań płynących z układu z użyciem wibroizolatorów. Projekt konstrukcji ramowej spawanej umożliwiającej montaż pozostałego osprzętu agregatów. Całość zabudowana w autorskiej ramie kontenerowej. Trzy wielkości agregatów.


 

 

PROJEKTY DESIGNERSKIE


 1. Meble użytkowe

Projekty ukierunkowane na połączeniu funkcji użytkowych i designu. Poniżej jeden z wielu przykładów.

 

2. Produkty użytkowe

Projekty ukierunkowane na połączeniu funkcji użytkowych i designu. Poniżej jeden z wielu przykładów.


 

 

PROJEKTY SPOŁECZNOŚCIOWE


 1. „Project-moto”

Mieliśmy przyjemność prowadzić projekt zrzeszający pasjonatów konstrukcji i modelowania. Całe wydarzenie obejmowało kilkutygodniowy projekt prowadzony zdalnie, w którym każdy mógł dorzucić coś od siebie. Finalnie udało się zbudować fragment prototypu motocykla sportowego. Pierwszy z takich projektów prowadzony przez Inżynier3D.

 

2. Konferencja GD&T

Zorganizowane zostało wydarzenie w postaci konferencji poświęconej tematyce GD&T. Z racji, że metodologia posiada ogromy potencjał (a niestety nie jest jeszcze zbyt szeroko rozpropagowana) chciałem przyciągnąć osoby zainteresowane i zarazić entuzjazmem dla tej tematyki. Konferencja zwieńczona sukcesem. W przyszłości planowane są reedycje na jeszcze większą skalę.