«

»

sty 25

3DSync – nowy CAD 3D od SIEMENS

Cześć Wszystkim! Dzisiaj mam okazję przynieść Wam jedną z najgorętszych informacji jakie krążą na rynku CAD 3D w ostatnich dniach. Światło dzienne ujrzała nowa bardzo ciekawa platforma CAD 3D wywodząca się ze stajni Siemens PLM Software. Chcecie wiedzieć więcej? Czytajcie dalej!

Cześć Wszystkim! Dzisiaj mam okazję przynieść Wam jedną z najgorętszych informacji jakie krążą na rynku CAD 3D w ostatnich dniach. Światło dzienne ujrzała nowa bardzo ciekawa platforma CAD 3D wywodząca się ze stajni Siemens PLM Software.Nie jest tajemnicą, że firma Siemens PLM Software w ostatnich latach bardzo przyłożyła się do ostrej rywalizacji z konkurencją w dziedzinie oprogramowania CAD 3D. Ich ekspansja przynosi bardzo pozytywne efekty, dzięki czemu zaczynają zajmować coraz większą część rynku. Jako przykład można podać całą grupę VW, która postanowiła zrezygnować z oprogramowania francuskiego potentata CAD czyli Dassault (mowa o CATIAv5 i CATIAv6), właśnie na rzecz  Siemens PLM Software i mocno rozsławionego już flagowego CADa 3D czyli NX. Produkty oferowane w ramach średniej półki cenowej również zaczynają zdobywać coraz większe rzesze zwolenników, a wszystko dzięki oparciu silnika programów CAD 3D o możliwości modelowania synchronicznego: Synchronus. 

     Teraz na rynku pojawia się nowe dziecko Siemens PLM Software o nazwie 3DSync (nie ma nic wspólnego z 3DVIA Sync). Na pierwszy rzut oka można zauważyć znaczące podobieństwo do klasycznej wersji Solid Edge ST5, jednak niemądrym byłoby doszukiwanie się odmienności od sprawdzonych rozwiązań, do których przyzwyczajeni zostali już użytkownicy oprogramowania Siemensa. Dodatkowy atut to cena oprogramowania, która na rynek amerykański ma wynosić poniżej 2000 $.

W tym miejscu postaram się zahamować waszą przedwczesną euforię.
Nie spodziewajmy się, że będzie to oprogramowanie konkurencyjne dla  Solid Edge ST5.Wydawać by się mogło, że uzyskamy pewnego rodzaju komplementarność (w rozumieniu: pewne dodatkowe funkcjonalności, których nie mamy w ST5) lub co też bardzo prawdopodobne: Siemens PLM Software uzupełni swoje portfolio o tanie narzędzie do translacji geometrii 3D pochodzącej z innych systemów i umożliwiające jej edytowanie w technologii Synchronus. Bardzo możliwe, że w połączeniu z darmowym 2D Drafting będzie to w pewnych obszarach zastosowań wystarczająca alternatywa?

Co ciekawe teraz można przetestować 3DSync całkowicie za darmo! Wystarczy wypełnić formularz na stronie Siemens PLM Software i zwyczajnie pobrać. Będzie to w pełni funkcjonalna wersja oprogramowania z możliwością wykorzystania komercyjnego do 15 maja 2013!

Kto do tej pory nie miał do czynienia z Technologią Synchroniczną może nie zdawać sobie sprawy o jak potężnym narzędziu mowa. Do tej pory było ono dostępne wyłącznie dla użytkowników NX i SolidEdge. Mowa o korzyściach wynikających z możliwości łączenia modelowania parametrycznego i swobodnego w jednym środowisku.
     3DSync zapewnia wsparcie dla większości formatów CAD używanych współcześnie, w tym STEP, IGES, Parasolid, JT, ale także dysponuje wbudowanymi translatorami pozwalającymi na wczytywanie natywnych formatów np. SolidWorks.
Specjalnie dla Was wrócimy z relacją dotyczącą tego jak się pracuje w nowym oprogramowaniu CAD 3D Siemens PLM Software.
Wersję testową można pobrać ze strony: www.siemens.com/plm/3dsyncDodatkowo w naszym dziale VIDEO znajdziecie film przedstawiający w skrócie możliwości 3DSync. Sprawdźcie, bo naprawdę warto.Do usłyszenia,

INŻYNIER 3D

Źródła:
Oficjalna strona SIEMENS PLM Software :
Relacja prasowa:
Strona internetowa CADBlog.pl:
bezpośredni link do artykułu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>